Müzikal Tutkunları “Tahir ile Zühre”nin Tanıtım Konserini Kaçırmayın!

  Basın Duyurusu (pdf)

Türkiye’de ilk kez “Off-Broadway” yöntemini uygulayarak bir müzikali gösterime girmeden önce konser formatında seyirciyle buluşturacak olan “Tahir ile Zühre”müzikali, sanata destek olmak isteyen herkesi bekliyor! Özgün bir Anadolu masalı üzerine kurulan “Tahir ile Zühre” müzikalinin 19 Aralık Salı akşamı, Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek tanıtım konserini izlemeye gelen sanatseverler, hem muhteşem bir gösteriye tanıklık edecek hem de müzikal için çok anlamlı bir desteğe imza atacaklar.

Usta kalem Şefik Onat tarafından yazılan, Eylem Pelit’in bestelediği “Tahir ile Zühre” müzikali için Türkiye’de ilk kez “Off-Broadway” yöntemi uygulanacak. Toplam süresi yaklaşık 2,5 saat olan müzikal, seyircisiyle önce, tüm oyuncuların sahne alacağı 90 dakikalık bir konser aracılığıyla buluşacak. Tamamen “Broadway matematiği” ile yazılmış ve bestelenmiş olmasıyla dikkatleri üzerine çeken “Tahir ile Zühre” müzikalinin 19 Aralık Salı akşamı Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek tanıtım konseriyle, oyunun müzikal olarak sahnelenebilmesi için gerekli desteği bulması amaçlanıyor. Konseri izlemeye gelen sanatseverler, hem muhteşem bir gösteriye tanıklık edecek hem de “Tahir ile Zühre” müzikali için çok anlamlı bir desteğe imza atacaklar.

Duygu Varlıer’in yapımcılığını, Onur Turan’ın yönetmenliğini üstlendiği müzikalin oyuncu kadrosunda; Ayça Varlıer, Barbaros Büyükakkan, Seyyal Taner, Renan Bilek, Can Bora Genç, Kenan Dağaşan ve Zafer Erdaş yer alıyor. Usta kalem Şefik Onat tarafından yazılan müzikalin besteleri Eylem Pelit’in, kreatif iletişim direktörlüğü Aslı Varlıer Pelit’in, koreografisi ise Nur Sonbahar’ın imzasını taşıyor. Mekân sponsorluğunu Zorlu PSM’nin üstlendiği müzikalin sanatçı kostümlerinin sponsorluğu, aynı zamanda kostümleri hazırlayan Arzu Kaprol’e, orkestra kostümlerinin sponsorluğu Hatemoğlu’na, medya sponsorluğu ise Best FM’e ait. Konser günü gerçekleşecek kokteylin sponsorluğunu Traxys, yayım sponsorluğunu ALFA Yayıncılık, web tasarım sponsorluğunu Novabis, davetiye dağıtım sponsorluğunu ise Aktif Dağıtım üstleniyor.

“Tahir ile Zühre” müzikalinin tanıtım konseri; 19 Aralık 2017, Salı akşamı saat 20.30’da Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde izlenebilir. Konser biletleri, Biletix’te, zorlupsm.com’da ve Zorlu PSM gişelerinde!

Bilgi için:    zorlupsm.com/tr/etkinlik

                        biletix.com

                        iletisim[at]tahirilezuhre.com

                        tahirilezuhre.com

Tel:             0850 222 67 76

“TAHİR ile ZÜHRE” HAKKINDA

Anadolu Selçuklu döneminde, sultanın kızıyla vezirin oğlunun dillere destan aşkını anlatan “Tahir ile Zühre”, 15. yüzyıldan beri ozanlar tarafından manilerle dile getirilen bir masaldır. Çocukken kardeş olduklarını sanarak büyüyen, ergenliğe ulaştıklarında akraba olmadıklarını öğrenen ve birbirlerine delicesine âşık olan Tahir ile Zühre’nin birliktelikleri, anne Hatun’un akıl almaz engelleri ile karşılaşır. İhanet, sürgün, hapis sürecinde sürüklenen ve trajediye dönüşen masal, Anadolu kökenli bir “Romeo ve Juliet” hikâyesidir. “Tahir ile Zühre” müzikali de bu özgün Anadolu masalı üzerine kurulmuştur.

  Basın Duyurusu (pdf)